Usługi informatyczne dla firm

usługi informatyczne kalisz

W dobie zdigitalizowanego świata, usługi IT dla firm są jednymi z najbardziej pożądanych na rynku biznesowym. Wysoki standard obsługi informatycznej jest w cenie – to gwarancja rozwoju, innowacji i utrzymania najwyższych standardów funkcjonowania współczesnych nam przedsiębiorstw. Jakie usługi informatyczne dla firm w 2020 r. będą najbardziej pożądane? Zapytaliśmy o to eksperta z serwisu kalkomp.net.

Opieka informatyczna firm w 2020 r.?

W ogólnym ujęciu, usługi informatyczne dla firm będą cechowały się jeszcze większy nastawieniem na współpracę i otwartością z klientem. To dzisiaj absolutny standard, by firma była rzetelna i wszechstronna, jednocześnie traktując każdego klienta indywidualnie, a nie podmiotowo i według „klucza”. Opieka informatyczna to pojęcie, które pojawia się na rynku coraz częściej w kontekście usług dla firm – w tym przypadku opieka to słowo jak najbardziej odpowiednie, bo klienci muszą czuć się bezpiecznie i komfortowo pod skrzydłami najlepszych specjalistów od IT.

Współcześnie, ze względu na nowe wyzwania związane z pracą zdalną, usługi informatyczne w 2020 r. prawdopodobnie mocno nakierowane zostaną właśnie w tym kierunku – wyjaśnia ekspert z kalkomp.net. Są to np. opracowywanie i wdrażanie platform oraz systemów ERP umożliwiających pracę zdalną oraz kontakt pomiędzy osobami, które pracują w różnych miejscach. Należy umożliwić im bezpieczny i łatwy kontakt oraz zintegrowane miejsce do wymiany danych, tworzenia projektów itd. Dziś, w dobie pandemii, wzrosło także zapotrzebowanie na opiekę informatyczną dla firm w zakresie platform multimedialnych, konferencji wideo, prowadzenia webinarów, szkoleń i wdrożeń online oraz wiele innych.

Usługi informatyczne dla firm – co jeszcze w 2020 r.?

Obsługa informatyczna firm będzie z całą pewnością ciągle wzrastać w zakresie tworzenia kopii zapasowych i archiwizowania danych. W kalkomp.net wciąż zauważamy wzmożone zainteresowanie zintegrowanymi systemami informatycznymi dla firm, w tym systemami ERP. Zewnętrzne zlecanie prac związanych z IT staje się powoli standardem, wiele firm odchodzi od posiadania stanowiska typowego informatyka, tzw. złotej rączki. Jeszcze do niedawna opieka informatyczna firmy opierała się na ochronie antywirusowej, obsłudze sieci lokalnej itd. Dzisiaj zapotrzebowanie na usługi informatyczne dla firm dotyczy znacznie bardziej skomplikowanych i rozbudowanych problemów. Doraźnie lepszą opcją jest posiadać dobry, sprawdzony serwis informatyczny dla firm, co potwierdza olbrzymi popyt na usługi outsourcingowe w Polsce.