Program Tara

Program Tara t1Program Tara to malutkie narzędzie wspomagające obsługę wag używanych podczas obsługi wydań na dokumentach.

Opis problemu

Klient kupuje kilka(-naście) towarów z którymi na wózku podjeżdża do kasy. W kasie każdy z tych produktów trzeba zważyć, a następnie odpowiednią wartość wpisać do dokumentu sprzedaży.

Nasze rozwiązanie

Wprowadzenie komunikacji z wagą poprzez interfejs RS 232 (większość urządzeń na naszym rynku), za pomocą skrótów klawiaturowych znakomicie przyspiesza i ułatwia realizację zadania.

Proces wygląda następująco:

Program Tara t2Klient podjeżdża z zakupami do stanowiska kasowego:

Obsługa przekłada kolejne towary na wagę, wskazując na dokumencie jaki towar jest właśnie ważony, a za pomocą skrótu klawiaturowego pobiera odczytaną wartość z wagi. W wersji bardziej rozbudowanej, za pomocą drugiego skrótu obsługa może wagę wytarować i nie marnując czasu położyć następny ważony towar.

Kolejną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że przy takim użytkowaniu nie ulega szybkiemu zużyciu foliowa klawiatura która jest standardowo na wyposażeniu wagi elektronicznej.

Program jest bardzo konfigurowalny dzięki czemu może współpracować z większością dostępnych na rynku wag wyposażonych w interfejs RS 232.

Jeżeli chcesz więcej rozwiązań, zadzwoń lub odwiedź nas. Nasi specjaliści odpowiedzą Ci na każde pytanie i dobiorą dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

62-800 Kalisz, ul. Dobrzecka 69-71,
tel. 62 767 36 36
e-mail: biuro@kalkomp.net lub kliknij tutaj
Program Tara